1- Tarhana Çorbası

20 gün kadar bekletilmiş tarhana kırmızı ve yeşil biber, un, yoğurt, süt ve isteğe göre kullanılan fasulye ya da nohutun harika birleşiminden oluşuyor.

2- Keşkek

Özel günler ve düğünlerin vazgeçilmez yemeğidir. Dövülmüş buğdayın et veya tavuk ile birleşiminden oluşur.

3- Et Basma

Kent halkının sıklıkla pişirdiği lezzetli basma köfteyi, ev yemekleri yapan restoranlarda bulabilirsiniz.

4- Ciğer Sarma

Damat zevkine önem veren ve ciğer sevenler için tam bir lezzet bombası. Pirinçli kuş üzümlü iç harcın kuzu ciğer ile sarılmasından oluşuyor.

5- Döndürme Böreği

El açması böreği dilerseniz ıspanaklı dilerseniz de peynirli olarak tercih edebilirsiniz.

6- Çömlek Kebabı

Koyun etinden yapılan yemek, parça etlerin özel yapılmış çömleklerde salça ve su ilave edilerek pişirilmesinden oluşuyor.

7- Alacatene

Yeşil mercimeğin kavrulmuş soğanla harmanlandıktan sonra bulgur ve su ile pişirilmeye bırakılan Alacatene yemeği Uşak’ta akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetlerinden biri.

8- Muska Böreği

Ege’nin yeni toplanmış taptaze otlarıyla yapılıyor. Özellikle ıspanağın sık sık iç malzeme olarak kullanıldığı böreğe soğan ve pul biberde eklenince tadına doyum olmuyor.

TATLILAR

9- Katmer

Susam, haşhaş ve tahin ile lezzetlendirebileceğiniz hamurun en lezzetli hali sacta pişiriliyor.

10- Demir Tatlısı

Bir hamur tatlısı olan Demir Tatlısı, adını yapımında kullanılan ve tatlıya farklı şekiller veren demir kalıptan alıyor. Kızartılarak yapılan tatlıya şerbet eklenerek tatlandırılıyor.

11- Cendere Tatlısı

Baklavayla benzerlik gösteren tatlı için ince bir hamur açılırken içi bol ceviz ile doldurulup rulo haline getiriliyor. İki ucundan büzülen harika tatlı fırında üzeri kızarana kadar pişirildikten sonra servis ediliyor.